Technologie Wydarzenia

51-latek zatrzymany za groźby w Internecie w kierunku policjantów

W mediach społecznościowych bardzo często spotykamy się z obraźliwymi wpisami i komentarzami, a osoby, które są ich autorami uważają, że w Internecie są bezkarne. Służby coraz częściej zwracają uwagę na zachowanie użytkowników mediów społecznościowych, o czym przekonał się 51-latek, który jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych w kierunku funkcjonariuszy policji.

Zdjęcie: Policja Kujawsko-Pomorska

Zatrzymanie mężczyzny za opublikowanie posta w mediach społecznościowych

Policjanci kryminalni z bydgoskiej komendy policji wykryli w mediach społecznościowych post, który zawierał groźby karalne w kierunku funkcjonariuszy policji. Autor wpisu posługujący się anonimowym nickiem groził policjantom pozbawieniem życia z użyciem nielegalnej broni. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo – jeden z funkcjonariuszy postanowił złożyć zawiadomienie w tej sprawie.

W związku ze złożeniem zawiadomienia, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zajęli się sprawą i wpadli na trop mieszkańca Bydgoszczy. Na podstawie zebranych informacji rozpoczęli poszukiwania mężczyzny na terenie miasta. 51-latek został namierzony przez funkcjonariuszy na terenie Bydgoszczy, a następnie doprowadzony do komendy. Przy podejrzanym zabezpieczono telefony komórkowe.

Na podstawie zgromadzonego materiału, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania gróźb karalnych, a następnie doprowadzili go do prokuratury. 51-latek został objęty policyjnym dozorem. Za kierowanie gróźb karalnych w Polsce przewidziano karę pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KWP

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
5 miesięcy temu

groził policjantom pozbawieniem życia z użyciem nielegalnej broni” ale jakiego rodzaju broni? pistolet? karabin? GRANATNIK PRZECIWPANCERNY?