Biznes Filmy Gospodarka Rozrywka Technologie

Abonament RTV zapłacimy także za posiadanie smartfona?

Sprawy związane z opłacaniem abonamentu RTV w naszym kraju dla wielu osób nie są do końca jasne i często stają się tematem wielu dyskusji. Problem dotyczy zarówno osób, które faktycznie oglądają telewizję i nie widzą podstaw do opłacania abonamentu, ale także tych, które telewizji nie oglądają, a według panującego prawa mają uiszczać opłaty. Bardzo dużo wszczynanych postępowań jest bezzasadnych.

Rzecznik Praw Obywatelskich skierował list do Premiera

24 października 2022 roku, Rzecznik Praw Obywatelskich – Marcin Wiącek, wystosował list do Premiera w sprawie nieprawidłowości dotyczących abonamentu radiowo-telewizyjnego. Rzecznik Praw Obywatelskich podniósł wiele kwestii dotyczących abonamentu – dokument zajmuje 6 stron A4 (przeczytaj cały dokument).

Domniemanie używania sprzętu do oglądania telewizji

Wiele osób posiada sprzęt, który może służyć do oglądania telewizji, natomiast nie jest to jego jedyna funkcja. Doskonałym przykładem może być konsola Playstation używana wraz z telewizorem. Według ustawodawcy odbiornik musi być zdolny do natychmiastowego odbioru sygnału, a telewizor daje nam taką możliwość, choć wcale nie musimy z niej korzystać.

Abonament RTV dla użytkowników smartfonów wejdzie w życie?

W przygotowanym liście, Rzecznik Praw Obywatelskich opisuje komputery, smartfony i tablety jako urządzenia, które są zdolne do oglądania programów telewizyjnych, czy wysłuchania stacji radiowych. Choć stanowisko Premiera w tej sprawie zapewne poznamy dopiero za jakiś czas, to mamy nadzieję, że opisywane przez Rzecznika Praw Obywatelskich urządzenia nie zostaną objęte opłatą abonamentową. Każdy z nas posiada choć jednego smartfona i raczej nie wyobrażamy sobie opłacania dodatkowego abonamentu RTV.

Źródło: BIP

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments