Aktualności Gry Motoryzacja Rozrywka

Kierowca NASCAR awansował do finału, dzięki grze na konsolę

Ross Chastain przejdzie do legendy wyścigów NASCAR, a to wszystko za sprawą szalonego manewru, który wykonał pod koniec wyścigu Xfinity 500.

Ross Chastain wykonał trik, którego nauczył się podczas gry na konsoli

Wyścig Xfinity 500 to przedostatnia runda sezonu NASCAR, która miała wyłonić czterech najlepszych kierowców. Najlepsza czwórka ma ścigać się o mistrzostwo w prestiżowej serii wyścigów w sezonie 2022. W ostatnich chwilach wyścigu, Ross Chastain użył niesamowitej sztuczki, której nauczył się podczas grę NASCAR 2005 na GameCube. Amerykański kierowca, na ostatnim okrążeniu wyścigu wrzucił piąty bieg, a następnie uderzył bokiem auta w bandę po której dojechał aż do mety, wyprzedzając po drodze kilku przeciwników. Dzięki temu zagraniu, Ross Chastain skończył wyścig w TOP4, które zagwarantowało mu walkę o mistrzostwo.

Szalony manewr wykonany przez Ross’a Chastaina

Szalenie niebezpieczny manewr przepustką do walki o mistrzostwo

Ross Chastain na ostatnim okrążeniu nie miał już praktycznie żadnych szans na zanotowanie czwartej lokaty. W ostatnich sekundach wyścigu, postanowił zaryzykować wykonując szalony manewr rodem z gry video. Amerykanin dosłownie przejechał po bandzie, a przeciwnicy nie kryli zaskoczenia. Samochód kierowcy został uszkodzony, natomiast takie zagranie zapewniło wejście do walki o mistrzostwo.

Kierowca podczas wywiadu przyznał, że wykonywał takie manewry w grze video. Komentator wyścigu powiedział, że nie widział takiego manewru nigdy wcześniej w życiu. Trzeba przyznać, że do wykonania takiego manewru, potrzebne było wiele odwagi, jak i wielkich umiejętności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments