Aplikacje mobilne Oprogramowanie Technologie

Nowa aplikacja ma pomóc szkołom w badaniu dzieci pod kątem depresji i lęków

Marka Maro opracowała platformę, która pomaga rodzicom i szkołom prowadzić trudne rozmowy na temat zdrowia psychicznego. Firma wprowadziła na rynek swój pierwszy produkt Maro Parents w 2020 roku. Teraz trwają przygotowania do uruchomienia Maro dla szkół, aby pomóc im badań uczniów pod kątem lęków i depresji, za zgodą rodziców. Pierwsze testy mają odbyć się już w przyszłym tygodniu.

Maro – co to za aplikacja?

Startup odpowiedzialny za Maro został założony przez Kenzie Butera Devis, posiada siedzibe w Tennessee. Pierwotne plany dotyczyły wprowadzenia Maro do szkół, w celu pomocy dzieciom z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego. Niestety ze względu na pandemię, która wybuchła w 2020 roku, prace musiały zostać wstrzymane ze względu na przejście pracy szkół w tryb online. W związku z tym, firma Maro wprowadziła swoją platformę do domów, w wersji dla rodziców. Aplikacja zawiera różne cyfrowe moduły i bota wykorzystującego sztuczną inteligencję w celu pomocy rodzicom w dyskutowaniu z dziećmi na trudne tematy.

Maro for Schools oficjalnie wystartuje w przyszłym tygodniu. Mimo to, firma twierdzi, że już 350 szkół wyraziło zainteresowanie aplikacją i zapisało się do badania około 100 000 uczniów w 40 stanach, pod kątem lęków i depresji. Program będziemy dostępny odpłatnie, w ramach rocznej opłaty abonamentowej. Cena jak na ten moment nie została ujawniona.

Maro for School dla nauczycieli

Maro for School ma zapewnić nauczycielom przystępne plany prowadzenia lekcji dotyczących zdrowia psychicznego. W bazie aplikacji nauczyciele otrzymają także dostęp do materiałów dotyczących edukacji seksualnej, nadużywania alkoholu, narkotyków i nie tylko.

Maro for School nie prowadzi wirtualnej opieki, natomiast jest narzędziem, które ma ułatwić wczesną identyfikację zagrożonych dzieci w celu podjęcia jak najszybszych działań.

Maro w trakcie rundy pre-seed

Maro jest w trakcie zbierania 1,5 miliona dolarów w rundzie pre-seed. Firma planuje wykorzystać inwestycję na rozszerzenie zespołu, który obecnie składa się z 11 osób w celu dalszego rozwijania produktu. Przewidywane zamknięcie rundy pre-seed planowane jest na najbliższy kwartał.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments