Biznes Pieniądze Technologie

Nowa usługa płatnicza dostępna w sklepach Żabka oraz Empik

Sieć sklepów Żabka oraz Empik wprowadziły nową usługę płatniczą, która jest już dostępna dla klientów. Wspomniana usługa nosi nazwę Visa Direct Cash Deposit i jest dostępna dla użytkowników kart Visa.

Visa Direct Cash Deposit – co to za funkcja?

Nowa usługa Visa Direct Cash Deposit umożliwia klientom korzystającym z kart Visa dokonywać wpłat gotówki na konto bankowe. Jest to możliwe przy użyciu terminali PolCard dostępnych w Żabce i Empiku. Wpłata gotówki na konto jest banalnie prosta – wystarczy zgłosić sprzedawcy chęć skorzystania z tej możliwości, podać swoje dane oraz okazać dokument tożsamości. Po zweryfikowaniu danych przekazujemy gotówkę sprzedawcy, przykładamy kartę płatniczą do terminala i wprowadzamy kod PIN. Po zatwierdzeniu operacji otrzymamy wydruk potwierdzający dokonanie wpłaty.

Nasza usługa jest alternatywą dla transakcji we wpłatomatach. Stanowi również odpowiedź na oczekiwania klientów i jest rozszerzeniem dostępności usługi wpłat pieniędzy za pośrednictwem terminala. W związku z dużym zainteresowaniem pracujemy obecnie nad bezpłatną aplikacją mobilną, za pomocą której klient będzie mógł wcześniej potwierdzić tożsamość, co znacznie przyspieszy cały proces wpłaty.

Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.

Firma zdecydowała się na wprowadzenie takiej funkcji z uwagi na wyniki przeprowadzonego badania, w którym 31% ankietowanych wyraziło potrzebę wdrożenia takiej możliwości. Niewątpliwie jest to bardzo łatwy sposób na wpłacenie gotówki, biorąc pod uwagę fakt, że w wielu miejscach sieci sklepów Żabka są bardziej dostępne niż urządzenia wyposażone we wpłatomaty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments