Aktualności Biznes Motoryzacja Pieniądze

Nowe radiowozy dla policjantów z całego kraju

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy otrzymała zadanie na zakup samochodów dla jednostek policji w całym kraju. Wynik przetargu wyłonił dostawcę i pozwolił na zakup 78 oznakowanych radiowozów Kia Sportage.

Całe zamówienie opiewa na kwotę 12 985 479,00 zł za 78 samochodów Kia Sportage, a więc koszt jednego oznakowanego egzemplarza to 166 480,50 zł. Kwota 7 265 979,00 zł zostanie pokryta z budżetu policji, natomiast pozostała część kwoty pochodzi z Funduszu Wsparcia Policji, za który odpowiadają lokalne samorządy.

Kia Sportage dla policji
Kia Sportage dla policji

78 sztuk samochodów Kia Sportage dla policji

Nowe samochody zostaną rozdysponowane na terenie całej Polski. Zakupione pojazdy to Kia Sportage najnowszej generacji, które zostaną wyposażone w silnik o pojemności 1598 cm³, który generuje moc 110 kW (147 koni mechanicznych). Zdecydowano się na wybór samochodów wyposażonych w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamery cofania oraz system łączności radiowej, który jest dedykowanym rozwiązaniem dla policji.

Dostawa tych pojazdów jest pierwszą, która została zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych przedstawionych na targach Europol w Kielcach w 2022 roku.

Kia Sportage dla policji – przód pojazdu
Kia Sportage dla policji – kokpit

Źródło i zdjęcia: Policja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments