Filmy Netflix Rozrywka VOD

Nowy pakiet Netflix z reklamami

Do oferty Netflixa zostaje wprowadzony nowy pakiet z reklamami. Zostanie on dodany do oferty na początku listopada w 12 krajach. Na ten moment nie będzie on dostępny w Polsce, natomiast to zapewne kwestia czasu. Dawno zapowiadany nowy plan abonamentowy będzie najtańszym planem, jednak podczas odtwarzania materiałów użytkownikom będą wyświetlane reklamy.

Basic with Ads – ile kosztuje nowy plan Netflix?

Basic with Ads – tak brzmi nazwa nowego planu Netflixa, który będzie wyświetlał użytkownikom reklamy w czasie oglądania seansów. Zostanie on uruchomiony 3 listopada w USA, Brazylii, Australii, Niemczech, Francji, Kanadzie, Włoszech, Japonii, Meksyku, Korei Południowej, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Ceny nowej opcji abonamentowej, będą zależne od rynku, natomiast będzie on najtańszym planem, jaki można wybrać w Netflixie.
Ceny za nowy plan prezentują się następująco:

  • Stany Zjednoczone – 6,99 Dolarów
  • Niemcy – 4,99 Euro
  • Włochy – 5,49 Euro
  • Francja – 5,99 Euro
  • Wielka Brytania – 4,99 Funta

Obecnie standardowy, najtańszy plan w Polsce kosztuje 29 zł / miesiąc. Po wprowadzeniu nowego planu, możemy spodziewać się ceny w okolicach 20-25 zł.

Netflix Press Call, 13 października 2022

Specyfikacja Basic with Ads od Netflixa

Podstawową zmianą w odniesieniu do obecnie dostępnych planów jest oczywiście fakt, że na urządzeniach użytkowników będą wyświetlane reklamy. Jakość w jakiej będą wyświetlane materiały to 720p. Reklamy będą trwały od 15 do 30 sekund, a wyświetlane będą zarówno na początku, jak i w trakcie odtwarzania. Średnia długość wyświetlanych reklam ma oscylować w 4-5 minutach / godzina oglądania.

Minusem nowego planu będzie fakt, że wyłączona zostanie możliwość pobierania materiałów do późniejszego obejrzenia ich w trybie offline.

Zakres dostępnych materiałów będzie ograniczony – w planie Basic with Ads nie znajdziemy wszystkich filmów i seriali, które dostępne są w innych, standardowych planach.

Źródło: Netflix.com

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Netflix ogłosił kolejne cięcia etatów, które dotyczyły tym razem 400 pracowników. Netflix wprowadza teraz tańszy pakiet z reklamami na swoją platformę – być może w ten sposób chcą zwiększyć wpływy do […]