Komputery Sprzęt Technologie

Reliance wprowadza na rynek Jiobook – laptop z Androidem

Indyjska firma Jio Platforms wprowadziło do oferty pierwszego laptopa, wchodząc tym samym na nowy rynek produktów – indyjski gigant telekomunikacyjny rozszerza swoją ofertę.

JioBook z Androidem na pokładzie

Laptop o nazwie JioBook posiada system operacyjny JioOS, który jest systemem opartym o oprogramowanie Android. Został on zoptymalizowany pod kątem najwyższej wydajności. Na ten moment system obsługuje lokalne języki. JioBook wyprodukowany w Indiach kosztuje 15 799 rupii indyjskich, czyli około 925 zł (przy obecnym kursie 1 Rupia = 0,059 zł). U niektórych partnerów bankowych można uzyskać dodatkowy rabat do 60 dolarów (290 złotych).

JioBook jest dostarczany w pakiecie z kilkoma aplikacjami od Jio oraz usługami Microsoft 365. Laptop został zaprezentowany na targach Indian Mobile Congress we wrześniu 2022 roku.

JioBook został wyposażony w 11,6-calowy wyświetlacz HD o rozdzielczości ekranu 1366 x 768. Zastosowany w tej produkcji procesor to 64-bitowy Qualcomm o taktowaniu 2 GHz. Domyślnie urządzenie posiada wbudowane 2GB pamięci RAM. Laptop jest dostarczany z wbudowaną kartą SIM Jio, która umożliwia łączność z Jio 4G LTE. JioBook oferuje obsługę do 128GB pamięci flash. Na jednym ładowaniu, akumulator według producenta powinien wytrzymać nawet 8 godzin.

Jio Platforms stale się rozwija

Jio Platforms pozyskało w 2020 roku ponad 20 miliardów dolarów dofinansowania od ponad 10 inwesterów – w tym także od Meta i Google. Jio Platforms ściśle współpracowało z Google w celu przygotowania niestandardowego systemu operacyjnego Android dla swoich smartfonów.

Wygląda na to, że firma Jio Platforms ma ambitne plany związane ze swoją ofertą, czyli także między innymi JioBook-iem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments