Rozrywka Technologie

TikTok wprowadza opcję tylko dla dorosłych

TikTok nie jest już platformą tylko dla nastolatków, a przynajmniej stara się rozszerzać społeczność na starszych widzów i twórców. TikTok Live łączy ludzi poprzez treści zarówno mające na celu rozrywkę jak i inspirację. Relacje w czasie rzeczywistym pozwalają pokazać autorów jako bardziej autentycznych, nawiązać kontakty i pokazać ich życie przed globalną społecznością.

TikTok Live tylko dla dorosłych

W celu ochrony użytkowników, TikTok stale pracuje nad nowymi zabezpieczeniami. Obecnie dostęp do prowadzenia relacji live posiadają osoby, które ukończyły 16 rok życia. Od 23 listopada 2022 roku, minimalny wiek do prowadzenia live-ów wzrośnie do 18 lat.

W nadchodzących tygodniach planowane jest także wprowadzenie nowego sposobu, w jaki twórcy będą mogli wybrać, czy kierują swoje materiały tylko dla dorosłych czy także dla młodszych użytkowników społeczności. Już teraz użytkownicy mogą korzystać z narzędzia do filtrowania słów kluczowych w celu ograniczenia komentarzy, które uważają za nieodpowiednie. Niebawem funkcja zostanie rozbudowana i będzie wysyłała twórcom powiadomienia z sugestiami nowych słów kluczowych, które mogą chcieć dodać do listy filtrów. Narzędzie będzie sprawdzało zawartość jaką twórca najczęściej usuwa ze swojego materiału live, dostrzegając podobne słowa w komentarzach.

Transmisje na żywo TikTok

Transmisje na żywo na platformie TikTok stają się coraz większą częścią modelu biznesowego i interfejsu TikTok. W 2021 roku przychody z transmisji na żywo stanowiły około 15% obrotów TikTok. Streamowanie to obecnie jeden z najpopularniejszych i najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy przez użytkowników platformy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments